Tep 36

Reality

Párty stany

Pronájem

777 645 735
info@tep36.cz

Na co si dát pozor při nájmu nemovitosti.

Před uzavřením nájemní smlouvy musíte mít jasno v tom, jaký nájem máte v úmyslu uzavřít. Zda půjde o pronájem bytu či nebytového prostoru. V případě, že uzavíráte nájem nebytového prostoru, požadujte od pronajímatele předložení dokladu o tom, že pronajímaný prostor je kolaudován k účelu, pro který si jej hodláte pronajmout.

Každý, kdo si najímá jakýkoliv prostor, ať již se jedná o byt, rodinný dům či komerční prostor (obchod nebo kancelář), by se měl zajímat o výši částky, kterou bude muset měsíčně platit kromě čistého nájemného. Jedná se o platbu za režie daného prostoru. Ty se mohou v různých objektech významně lišit. Důležitá je také informace o způsobu vyúčtování těchto záloh. Platby za energie jsou často převáděny na nájemce, který je platí přímo dodavateli.

Zájemce o nájem by se měl informovat, jak bude pronajímaný prostor vybaven. Např. zda bude vybavení, které např. zájemce vidí na prohlídce bytu nebo kanceláře, součástí pronájmu či nikoliv. Pokud je nemovitost pronajímána spolu s vybavením, dbejte na to, aby tato skutečnost byla řádně uvedena v nájemní smlouvě.

Pro spokojenost nájemce jsou často důležité další možnosti užívání prostor, proto je dobré se na ně informovat již při počátečních jednáních. Jedná se např. o možnosti parkování, užívání společné prádelny, sklepů apod.

Před najmutím nemovitosti se informujte, zda-li se k pronájmu nemovitosti vztahuje povinnost nechat pronajímanou nemovitost nebo její pronajímanou část opatřit energetickým štítkem. Pokud ano, trvejte na jeho předložení.

© Copyright 2021 - Tep36.cz Všechna práva vyhrazena

Sledujte nás: Facebook

Vytvořila společnost Pro-idea.cz