Tep 36

Reality

Párty stany

Pronájem

777 645 735
info@tep36.cz

Na co si dát pozor při prodeji nemovotosti.

Při prodeji nemovitosti je nejdůležitější věcí stanovení reálné tržní ceny. Pokud ji nestanovíte ve správné výši, můžete přijít o část peněz. Nemáte-li se stanovením tržní ceny zkušenosti, doporučujeme obrátit se na realitní kancelář, která s jejím stanovením pomůže.

Riziku se ovšem můžete vystavit i tehdy, když cenu stanovíte nereálně vysokou. Prodej se v takovém případě prodlužuje, často nebývá úspěšný vůbec. V takové situaci může nemovitost zbytečně chátrat, tj. ztrácet na hodnotě.

Pokud si zájemce o koupi nemovitosti vyřizuje záležitosti spojené s financováním koupě, je třeba tento proces časově ohraničit (dát zájemci termín do kdy, si tyto záležitosti vyřídí). Může se totiž stát, že zájemce ztratí o koupi nemovitosti zájem nebo po delší době zjistí, že nedostane hypoteční úvěr, a prodávající pak musí hledat jiného zájemce. Prodej nemovitosti se tak může zbytečně prodlužovat, což může prodávajícímu komplikovat jeho jiné záměry.

Před zahájením prodeje nemovitosti se informujte, zda-li se na Vás coby prodávajícího vztahuje povinnost nechat prodávanou nemovitost opatřit energetickým štítkem.

S realizovaným prodejem nemovitosti je či může být spojena řada daňových povinností. Včas se informujte, zda se na Vás vztahuje povinnost k dani z nabytí nemovitých věcí, daně z příjmu fyzických či právnických osob, daně z přidané hodnoty.

 

© Copyright 2021 - Tep36.cz Všechna práva vyhrazena

Sledujte nás: Facebook

Vytvořila společnost Pro-idea.cz